En çok kullanılan wordpress eklentileri

'POYEM

Moderatör
28 Ağu 2019
196
Merhabalar bugünkü konumda sizlere en çok kulllanılmakta olan wordpress eklentilerini sunacağım umarım sizler için yararlı bir konu olur iyi forumlar....

SEO: Bu eklenti sitenizi öne çıkartmak için kullanılır.Siteniz tanınmassa zaten sitenin bir önemi olmaz işte bu eklenti sayesinde bu durum ortadan kalkıyor.Bu durumun ortadan kalkması için açmış olduğunuz sitenin SEO uyumlu olması lazım ve de anahtar kelimelerin ve MetaTag eklenmesi, SiteMap ve Analytics ayarlarının yapılmış olması da ciddi anlamda önem taşıyor.Bu eklenti panel üzerinden rahat bir şekilde yapılabilir ve sitenizin adına göre sitenizi baş sıralara hatta direk 1. sıraya sokabilir.Örneğin google ye coders türk yazdığınızda ilk sırada bizim forumumuz var işte SEO bunun için var.

WP Smush: Bu eklenti sitenizde çözünürlüğü daha net yapma ve sitenizdeki hız performansını artırmaya yarar.Bir site ne kadar hızlıysa okadar sevilir.Eğer bir site normalden yavaş çalışırsa işlemler geç yüklenirse site ye giren ziyaretçileriniz veya açtığınız forum sitesinin üyeleri bu durumdan memnun kalmayacak ve üşenip siteyi bırakacaklardır.Bu eklentide bu durumu ortadan kaldırıyor.

WP Fastest Cache: Adı da üzerinde olan(fastest) eklentisi sitenizin açılma,yeni bir böüme geçiş yaparken ki hızını ciddi anlamda artırır.Bu eklenti ile sitenizin önbellekleme özelliği kontrol edilebilir.Oldukça terciğ edilen bir wordpress eklentisidir bunu zaten verilen değerlendirmelerinden anlıyabiliyoruz.

Backup Buddy: Bu eklenti ise sitenizde yaptığınız emek harcadığınız işlemlerin kaybolmaması içindir.Yedeklere alma gibi işlemler yapmakta ve istediğiniz tarihe otomatik olarak yedeğini alabilirsiniz.

Sucuri: Bu eklenti sitenizin siber güvenliği için kurulmuş bir eklenti bu eklenti sitenize yapılan saldırıları kaydeder siz sitenizdeyken bile kaydeder ve siz yapılan saldırıları farketmediğinizde de saldırıların kayıtlarını tutar.

Contact Form7: Sitelerinizde iletişim formları kullanmanız site için yararlı olur çünkü ulaştığınız kitlelerin geri dönüşlerini almak için iletişim formları kullanmanız gerekir.Bu eklenti işte bunun içindir ve wordpress eklentileri arasında en popüler eklentiler arasında olup ve o eklentiler arasında bile üst sıralardadır.Bu eklenti sayesinde istediğiniz kadar iletişim formları yapıp her form için farklı bir mail şablonu da oluşturabilirsiniz.

MailChimp: Biraz da adından anlaşılıyor bu eklenti mail gönderme ile alakalı bir eklenti.Bu eklenti sayesinde toplu mailleri 2.000 abone ve aylık 12.000 epostaya kadar ücretsiz bir şekilde yapmamızı sağlayan bir wordpress eklentisi olmaktadır.Peki bu neden gereklidir mesela sitenizde yeni bir şeyler ve değişikler yaptınız ve bunların üyelerinde öğrenmesini istiyorsunuz ve hemen toplu mail gönderiyorsunuz yada mesela yönetim ekibi alımları açılmıştır ve bunu toplu mail olarak gönderiyorsunuz.Şimdi diyeceksiniz e üyeler zaten biliyor sitede görüyorlardır değişikleri vs. sadece üyelere değil reklam yapmak istediklerinize de gönderebilirsiniz.Diyorsanız bana 12.000 eposta yetmez oazman biraz ücret ile bu durumu da halledersiniz ne kadar ücret derseniz ise 35 dolar dan başlayan paketlere bakabilirsiniz.

Easy Social Share Buttons: Adın dan da biraz anlayabiliriz social sosyal medya ile alakalı olan bir wordpress eklentisi bu.Peki tam olarak ne.Herhangibir üyeyniz mesela forumda güzel bir yazı görüyor veya bir konu makale vs. bu eklenti bir button eklentisi üyenizin gördüğü yazıyı makaleyi konuyu vs. kendi sosyal medya hesabında paylaşmasına olanak sağlıyor peki nasıl mı.Dediğim gibi bu bir button konuların sağ üst köşesinde olur genellikle ismi ise share olur o butona tıklarsınız ve instagram,facebook,twiter gibi hangi sosyal ağda paylaşmak istersiniz size onu sunar örneğin facebook u seçersiniz ve kendi facebook unuza giriş yapıp paylaşa tıklayıp link halinde ama daha bir özelleştirilmiş şekilde paylaşabilirsiniz.Genellikle forum sitelerinde bulunan bu eklenti çok yararlı bir eklentidir özellikle foruma yeni üyeler kazandırmak için.Nasıl mı mantıkken biraz düşünün bir üye bir konuyu veya makalenizi kendi sosyal medya ağında paylaşırsa o gönderiyi gören kişilerden belki bir kısmı forumu beğenip üye olucaktır gibi.

Visual Composer: Bu eklenti herhangibir site için oldukça güzel bir eklentidir.Peki bu eklenti ne mi işe yarar.Bu eklenti sayesinde sitenizin herhangibir sayfasında düzenlemeler yeni şeyler eklemeler ve benzeri bir çok şeyi rahat ve kolay bir şekilde düzenliyebileceksiniz.

Evet bugünkü konum bukadardı umarım sizler için yararlı bir konu olmuştur.Günü gelir belki bir site kurmak istersiniz ozaman bu eklentileri sitenizde eksik etmeyin.İyi forumlar.....
 
Üst