ZacLoL

Üye
21 Ağu 2019
101
Herkes'e merhaba;

Bu konum'da en çok kullandığımız telefonda ki gizliliğimizin korunmasına yardımcı olan ekran kilitleme sistmine göz atacağız...


"Kaydır" bu güvenlik yönteminde telefonumuzun güç tuşuna basarak karşımıza gelen ekran koruyucu görevini alan kısıma parmağımız ile ekranda kaydırarak kilidi açmış oluruz.


"Desen" bu güvenlik yönteminde 9 tane birbirinen bağımsız olan noktaları birleştirerek şifre oluştururuz. Kilit açarken belirlediğimiz şifreyi (noktaları birleştirerek) şifremizi açıyoruz.

"
Pin" bu yöntemimiz de minimum 4 haneli parola oluşturabiliriz harf koymaya izin verilmez yalnızca sayı ile şifremizi oluştururuz.

"
Şifre" bu yöntemimiz de harf, sayı, işaret koyma yetkimiz var ve en güvenli şifreleme yöntemidir. ( parmak izi özelliği yoksa )

"
Parmak izi" bu şifreleme yönteminde kişinin kendi şahsi parmak izini cihazın beynine kayıt ederek ve kişiden başka hiçkimse ye ekran'ın kilidini açmaz biliyorsunuz ki her insanın parmak izi farklıdır o yüzden yeni nesil telefonlarda en güvenli şifreleme yöntemi olarak kabul edilir.

"
Yüz kilidi" bu yöntem cihazımıza kamera ile yüzümüzün dokusunu, şeklini kayıt ederek ekran kilidi olarak kullanılmaktadır. Fakat çok güvenli sayılmaz telefonun sahibine çok benzeyen bir insan bile cihaz bazen sahibi olarak görüp şifreyi açabiliyor o yüzden fazla tercih edilmeyen bir güvenlik yöntemidir.

Konum bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi Forumlar Dilerim...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

'POYEM

Moderatör
28 Ağu 2019
196
Güvenlik bakımından parmak izi kilidini tercih ederim.Teşekkürler adminim eline sağlık.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst